Ta strona używa ciasteczek (cookies) OK Więcej informacji...
Nad Rzeczką - przedszkole przedszkole - REKRUTACJA

AKTUALNOŚCI

19.08.2021

DNI ADAPTACYJNE + ZEBRANIA Z RODZICAMI

12.08.2021

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

11.08.2021

Podpisywanie umów 2021/2022

03.08.2021

PODPISYWANIE UMÓW NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

17.02.2021

REKRUTACJA 2021/2022

ZAJĘCIA DODATKOWE

RYTMIKA

Rytmika to działanie oparte na naturalnej dla wieku dziecięcego potrzebie ruchu uwarunkowanego stałym rozwojem psychofizycznym. Ruch to rytm. W tym wypadku jest związany z uporządkowanym w czasie ruchem dźwięków, czyli rytmem muzycznym. Rytmika w przedszkolu to wprowadzenie dzieci w świat muzyki, uwrażliwiając je poprzez zabawę na poszczególne elementy składające się na utwór muzyczny takie jak rytm, metrum, tempo, melodia, harmonia, dynamika, agogika, artykulacja, frazowanie, kolorystyka dźwiękowa.

ZABAWY TEATRALNE

Zabawy teatralne prowadzone przez Sławomira Kochanka są to zajęcia prowadzone na podstawie autorskiego programu, mające na celu rozwijanie przede wszystkim kreatywności i wiary w siebie wśród dzieci. Tempo zajęć, ich zabawowy charakter oraz muzyka grana za żywo prowadzą do tego, że dzieci bez zastanowienia realizują swoje najśmielsze pomysły, ćwicząc wyobraźnię, ekspresję, motorykę. Zabawa często prowadzi do otwarcia się dzieci wycofanych, ujarzmienia energii dzieci nadpobudliwych.

Starsze grupy przedszkolaków, które na Zabawy Teatralne uczęszczają ponad rok, uczestniczą w Programie Bajek Improwizowanych. Poruszając się w ramach tematu proponowanego przez prowadzącego dzieci same opracowują bajkę. W przyszłości z najlepszych bajek wymyślonych przez dzieci ma powstać książka.

ZUMBA

Zumba Kids Junior to połączenie ruchu z muzyką. Zajęcia Zumba Kids pobudzają pracę mózgu i tym samym korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dziecka. Dzieci uczą się koordynacji, równowagi, dyscypliny, rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz pamięć.

Program Zumba Kids Junior propaguje aktywność ruchową i zdrowy styl życia. Dziecko ma okazję pozbyć się nieśmiałości, uwierzyć w siebie i w swoje możliwości.

ZAJĘCIA CERAMICZNE

Praca z gliną bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Mają one ogromną potrzebę wyrażania się przez kształt i kolor. Często nie potrafią mówić o tym za pomocą słów, wtedy glina pomaga im wydobyć to, co jest dla nich ważne. Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, wyrabianie, wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę działania i w ten sposób znakomicie przygotowuje rękę do nauki pisania. Rewelacyjnie rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia ogromną frajdę małym ceramikom :)

Tematy prac są dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Są to prace użytkowe i ozdobne ale też takie których przeznaczenie często ciężko odgadnąć. Jednak do ich wykonania mały artysta użył ogromu dziecięcej wyobraźni i prace te mają dla niego z pewnością wielką wartość.

Przykładowe tematy prac: ceramiczny listek-podstawka pod świeczkę, sowa, słoń na szczęście, aniołek, bombka świąteczna, ceramiczny obrazek, wazonik, jeż na kredki, mój portret, lampion. Tematy dostosowane do zbliżających się okoliczności (Dzień Babci, Dzień Mamy, Dzień Rodziny) oraz tematy nawiązujące do zbliżających się Świąt.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Aby zapobiegać powstawaniu wad postawy, niezbędne jest odpowiednie postępowanie profilaktyczne i korekcyjne. Między 3 a 7 rokiem życia zdecydowana większość dzieci uczęszcza do przedszkola. Koniecznym warunkiem dalszego prawidłowego rozwoju w tym okresie jest właściwe postępowanie prowadzące do wyrobienia nawyku prawidłowej postawy i rozwijającej cechy psychomotoryczne (zwinność, zręczność, refleks, spostrzegawczość, orientacja, koordynacja ruchowa, umiejętność podziału uwagi na większą liczbę czynności).

  • ZAJĘCIA - zajęcia odbywają się w przedszkolu. Ćwiczenia mają charakter zabawowy a nie zadaniowy. W każdej zabawie ukryte są elementy z gimnastyki korekcyjnej dzięki czemu dzieci świetnie się bawią i nawet nie zauważają jak ciężko pracują. Gimnastyka nie ogranicza się jedynie do przedszkola, dzieci zachęcane są do ćwiczeń w domu (więc drogi rodzicu, jeśli twoje dziecko uczęszcza na gimnastykę wiedz, że będziesz nękany o zabawy korekcyjne :)
  • PLAN - gimnastyki korekcyjnej obejmuje wzmocnienie mięśni posturalnych, rozciągnięcie mięśni oddechowych, wzmocnienie gorsetu mięśni grzbietowych oraz brzucha odpowiedzialnych za prawidłowe ustawienie tułowia, wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe wysklepienie stopy.

ZAJĘCIA KARATE

Robert Rutkowski i Agata Uwijała są to trenerzy prowadzący zajęcia Karate dla chętnych. Robert jest trenem drugiej klasy i pracuje z dziećmi już od 18 lat.

Jego zawodnicy zdobywają medale mistrzostw Polski i Europy oraz są powoływani do szerokiej kadry Polski. Agata jest instruktorem karate, prowadzi zajęcia od 3 lat. Przez 10 lat czynnie startowała w zawodach rangi krajowej i zagranicznej. Dzięki połączeniu świeżej krwi i doświadczenia stwarzamy niesamowity duet do pracy.