Ta strona używa ciasteczek (cookies) OK Więcej informacji...
Nad Rzeczką - przedszkole przedszkole - REKRUTACJA

AKTUALNOŚCI

19.08.2021

DNI ADAPTACYJNE + ZEBRANIA Z RODZICAMI

12.08.2021

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

11.08.2021

Podpisywanie umów 2021/2022

03.08.2021

PODPISYWANIE UMÓW NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

17.02.2021

REKRUTACJA 2021/2022

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!

Jesteśmy młodą, kreatywną i wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną Przedszkola i Żłobka nad Rzeczką. Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem wdrożymy najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Większość z nas kształci się nadal, regularnie uczestniczy w dodatkowych formach doskonalenia, kursach, warsztatach, podejmuje studia podyplomowe, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w pracy z dziećmi, stymulować wszystkie sfery ich osobowości oraz dbać o harmonijny rozwój. Wśród nas znajdują się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

DYREKCJA:

 • Wicedyrektor ds. organizacyjnych - Monika Szewczyk
  Monika Szewczyk

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tam też miałam okazję poznać od strony teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, pracę z dzieckiem w normie rozwojowej oraz z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcie studiów odbyłam praktyki zawodowe w szkołach podstawowych w klasach I-III, w szkole integracyjnej oraz w świetlicy socjoterapeutycznej . Szczególne miejsce w moim sercu zajęły praktyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. UNICEF w Słupsku. Nauczyły mnie one dużej cierpliwości i miłości dla dzieci, które powszechnie uznawane są za „trudne” oraz umożliwiły poznanie najnowszych metod pracy z dziećmi autystycznymi oraz dziećmi z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym. To właśnie one do końca przekonały mnie co do słuszności wyboru mojej ścieżki zawodowej i pogłębianiu wiedzy na kierunku pedagogika specjalna (specjalność wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością), gdzie zdobyłam tytuł magistra. Aby czas spędzony w przedszkolu był dla dzieci atrakcyjny ukończyłam kurs animatora zabaw dziecięcych. Swoja wiedze pragnę pogłębiać poprzez uczestnictwo w szkoleniach, studiach podyplomowych oraz poprzez studiowanie literatury branżowej.

  Monika o sobie:
  „Choć wyrosłam na dużą dziewczynkę", to cały czas drzemie we mnie wewnętrzne dziecko. Uwielbiam brudzić się farbami, skakać po kałużach, biegać boso po trawie… mam nadzieje że nasze maluszki odnajdą we mnie nie tylko swego opiekuna, ale także kompana do wspólnej zabawy. To właśnie praca z dziećmi jest spełnieniem moich dziecięcych marzeń. Sprawia mi ona wiele satysfakcji – wynagradzana jest tak na prawdę każdego dnia milionami uśmiechów naszych maluszków. „Nad Rzeczką” codziennie dzieje się coś nowego. Nowy dzień niesie za sobą nową przygodę, zarówno dla mnie jak i naszych wychowanków. Na dzień dzisiejszy obiecać mogę, iż włożę całe swoje serce w to, aby nasze maluszki „Nadrzeczkowy Świat” postrzegały jako miejsce pełne miłości, uśmiechu i bezpieczeństwa.”

 • Wicedyrektor ds. pedagogicznych - Karolina Girsztoft
  Karolina Girsztoft

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia licencjackie na kierunku wczesna edukacja z językiem angielskim. Poza tym rozpoczęłam studia magisterskie z pedagogiki specjalnej o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością. Po ukończeniu studiów pracowałam jako wychowawca w jednym z gdańskich przedszkoli. Od wielu lat jestem wolontariuszką podczas różnego rodzaju turnusów rehabilitacyjnych, zawodów i konferencji dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego biorę udział w programie „Starszy brat – starsza siostra”, gdzie jestem „siostrą” niepełnosprawnego Jarka.

  Karolina o sobie:
  Najbardziej w pracy z dziećmi lubię spontaniczność i radość, którą maluchy się z nami dzielą. Cieszę się z tego, że każdego dnia mogę wcielić się w zupełnie inną rolę, zachęcając do zabawy nasze przedszkolaki. Dzieci usłyszą ode mnie wiele piosenek, nauczą się mnóstwa wierszyków, zarówno po polsku jak i angielsku. Postaram się, aby każdy dzień spędzony pod moją opieką był dla Państwa dzieci wielką przygodą. A po pracy… lubię aktywnie spędzać czas- jeździć na rowerze i na rolkach, zimą na snowboardzie. Uwielbiam czytać książki, podobno całkiem nieźle gotuję.

 • Joanna Cimochowska
  Joanna Cimochowska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia magisterskie z historii oraz studia podyplomowe (kierunek - pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie nabyłam głównie dzięki praktykom pedagogicznym odbytym na studiach, opiece nad dziećmi, a także dzięki udzielaniu korepetycji.

  Asiao sobie:
  Uwielbiam towarzyszyć dzieciom w poznawaniu świata. Największą radość sprawiają mi chwile, gdy na twarzach goszczą uśmiechy od ucha do ucha, oczy są szeroko otwarte z podekscytowania, a policzki pokrywają wypieki. Lubię dostarczać dzieciom emocji, związanych z odkrywaniem przez nie czegoś nowego. Cieszę się, gdy mogę je uczyć oraz gdy one uczą mnie.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  1. Zbudować szczęśliwą rodzinę.
  2. Zawsze pomagać potrzebującym.
  3. Sprawić, by ludzie wyzbyli się skłonności do przemocy i nie krzywdzili siebie wzajemnie.

 • Agnieszka Sperra
  Monika

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia licencjackie dzienne – kierunek Pedagogika (specjalizacja: Wczesna edukacja z terapią pedagogiczną) na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem w trakcie studiów magisterskich pedagogicznych również na UG. Doświadczenie zdobywałam odbywając praktyki w czasie trwania studiów (przedszkole, szkoła podstawowa). Duże znaczenie miała dla mnie także praktyka odbyta w „Przedszkolu i żłobku Nad Rzeczką”. Przez spory okres czasu zdobywałam również doświadczenie w jednym z gdańskim żłobków, gdzie lepiej mogłam odkryć świat widziany oczyma dziecka.

  Agnieszka o sobie:
  Odkąd pamiętam bardzo lubiłam dzieci. Już w szkole podstawowej wiedziałam, że pójdę na studia pedagogiczne. Jeszcze jako dziecko sadzałam lalki w jednym rzędzie i uczyłam je liczyć i czytać. Od małego miałam w pokoju tablicę i dziennik zrobiony z zeszytu. Kiedy idę ulicą jak tylko dostrzegam jakieś dziecko uśmiecham się, czasem zatrzymuję. Uważam, że praca z dziećmi jest jedną z najbardziej interesujących. Mimo, iż wielokrotnie bywa bardzo ciężka i wymagająca to daje niesamowitą satysfakcję - jest to uśmiech dziecka, które zrobiło kolejny krok w rozwoju, w swoim życiu. Uśmiech dzieci inspiruje mnie i sprawia, że chcę robić dla nich jeszcze więcej. Czuję się wtedy szczęśliwa. Wiem, że znajduję się w odpowiednim miejscu i czasie.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Być zawsze w stanie pomóc drugiej osobie, zwiedzić wyspę Santorini.

 • Iza Kochanowska
  Iza Kochanowska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Absolwentka Wydziału Biologii, Geografii i Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku biologia. Specjalizacja fizjologia ogólna zwierząt i człowieka.

  Iza o sobie:
  Jestem mamą dwójki dzieci piętnastoletniego Pawła i pięcioletniego Julka. Bycie mamą nauczyło mnie bycia osobą odpowiedzialną , cierpliwą i kreatywną . Uważam że w opiece nad dziećmi jedną z najważniejszych rzeczy jest umiejętność stworzenia takiej atmosfery , aby maluchy czuły się bezpieczne, wyjątkowe i co najważniejsze kochane.
  Moją pasją jest biologia , bardzo bym chciała przybliżyć dzieciom świat otaczającej nas przyrody. Wprowadzić je w fascynujący świat zwierząt , a także pokazać im reguły w nim panujące. Uważam ,iż specjalizacja w kierunku fizjologii człowieka pozwoli mi szczególnie uważnie zająć się dziećmi pod względem ich zdrowia , bezpieczeństwa i ogólnego funkcjonowania małego organizmu.
  Jestem pewna że moje pozytywne nastawienie do świata i pogoda ducha sprawią , że każdy maluch z uśmiechem będzie przekraczał próg Przedszkola i Żłobka 'Nad Rzeczką".

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Aby wszystkie dzieci były zdrowe i szczęśliwe, oraz aby lato trwało przez cały rok.

 • Sandra Wójcik
  Sandra Wójcik

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia licencjackie, kierunek Pedagogika, specjalizacja : nauczanie przedszkolne oraz wczesnoszkolne wraz z metodyka nauczanie języka angielskiego. Aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich pedagogicznych.
  Doświadczenie zdobyłam na praktykach w przedszkolu "Nad rzeczką" oraz w codziennym życiu wychowując dwójkę dzieci. Od zawsze uwielbiałam prace z dziećmi i nauczanie ( w szkole zostawałam po zajęciach aby tłumaczyć kolegom i koleżankom zagadnienia z matematyki, których nie rozumieli). To chyba mój "talent" :P

  Sandra o sobie:
  Uważam, że kiedy pojawia się konflikt lub brak zrozumienia między mną i dziećmi zawsze można wszystko wytłumaczyć, pokazać czy wyjaśnić. W pracy z dziećmi zwracam uwagę na samodzielność, logiczne myślenie, swobodę podczas zajęć plastyczno - kreatywnych ale także przestrzeganie zasad, które systematycznie wprowadzam w ciągu roku. Mam nadzieje, że dzieci w "moich rękach" będą czuć się bezpieczne, traktowane sprawiedliwie oraz doceniane.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Życzeń jest dużo więcej ale marzy mi się więcej czasu, tyle planów a nie ma kiedy tego zrealizować.
  Kolejnym marzeniem są dzieci kochane przez swoich rodziców, niby takie naturalne ale jednak gdy słucham wiadomości czy przeglądam internet nie jestem w stanie normalnie funkcjonować kiedy słyszę o tragediach z udziałem maluszków.
  Ostatnie marzenie takie przyziemne : mieć własny dom, ogród i ciepłą kawkę w ręku :)

 • Monika Borkowska
  Monika

  Monika o sobie:
  Świat dzieci jest jak zaczarowana kraina, a niezwykłe jest to, kiedy to właśnie one zapraszają mnie do niej.
  Prywatnie jestem doświadczoną mamą dwójki dzieci, które są dla mnie nieustającym źródłem inspiracji i motywacją do pogłębiania wiedzy na temat ich rozwoju. Posiadam przygotowanie pedagogiczne poparte praktyką w Żłobku, Przedszkolu oraz Domu Małego Dziecka, ale na swoim koncie mam również przygodę z gastronomią i jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania i celebrowania jedzenia.
  W trakcie zdobywania przeze mnie doświadczenia pedagogicznego, dzieci nauczyły mnie cieszyć się drobnostkami, które my dorośli rzadko dostrzegamy na co dzień. Podczas prowadzonych zajęć nie ma nic lepszego, niż uśmiech na twarzy dziecka. Nie z efektu pracy, lecz właśnie z drobnostek, jakie dziecko dostrzega w czasie procesu tworzenia. Czasem mam wrażenie, że to nie ja uczę dzieci, lecz to właśnie one pokazują mi świat w sposób niedostrzegalny dla dorosłego.
  Jestem osobą cierpliwą i bardzo ciepłą co sprawia, że dzieci czują się radosne i bezpieczne. W taki sposób wychowuję moje dzieci. Staram się patrzeć na dziecięce problemy ich oczkami, co wymaga często indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Za okazywane uczucia dostaję od dzieci mnóstwo ufności, uśmiechu, ciepła oraz energii i dlatego nie wyobrażam sobie innej pracy. Najpiękniejszy jest widok szczęśliwego malucha, który z dnia na dzień robi niesamowite postępy i wyrasta powoli na dumnego Przedszkolaka.
  Praca z dziećmi sprawia mi wiele przyjemności i satysfakcji. Zachęcam do spędzania czasu w przedszkolu, które jest miejscem przyjemnym i kształcącym nie tylko umysł, ale również osobowość małego człowieka. Dzięki umiejętności wydobycia indywidualnych predyspozycji dzieci i ich talentów mam nadzieję spełniać Wasze oczekiwania.

  Trzy marzenia do złotej rybki:
  Nie chcę, by niewinne dzieci cierpiały i wylewały morza łez z powodu bólu, smutku czy tęsknoty. Spraw Złota Rybko, aby na twarzy każdego dziecka zagościł szczery, promienny uśmiech, a oczy wypełniały się jedynie łzami szczęścia.

 • Marta Iwaniuk
  Marta Iwaniuk

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza na Wydziale Pedagogiki w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. W okresie studiów wielokrotnie poszukiwałam możliwości nabycia doświadczenia w pracy z dziećmi. Brałam udział w projekcie „Planeta Marzeń”, gdzie wraz z dziećmi z Ośrodka dla Bezdomnych Kobiet z Dziećmi, świętowaliśmy XV rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Odbyłam również prawie roczną praktykę zawodową w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Sopocie w charakterze – pomoc hipoterapeuty. Posiadam również doświadczenie w pracy, w grupie żłobkowej.

  Marta o sobie:
  Uwielbiam patrzeć na uśmiech dziecka, na iskrę w oku i dumę z samego siebie, kiedy wyjdzie mu coś, co wydawało się zbyt trudne. Jako nauczyciel staram się towarzyszyć Maluszkom w ich codziennym odkrywaniu świata, budować ciepłą, przyjazną atmosferę, obdarzać swoim spokojem oraz zachęcać do wspólnej zabawy, która według mnie jest najwspanialszą formą nauki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą żywiołowego chłopca.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Uśmiechu dla wszystkich, dużego akwarium oraz powrotu do jazdy konnej.

 • Karolina Tatarczuk
  Karolina

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Studia pierwszego stopnia ukończyłam z Pedagogiki wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dyplom magistra uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika Specjalna, specjalność – wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością. W trakcie studiów miałam okazję również ukończyć dodatkowe kursy, między innymi prowadzony przez centrum szkoleniowe KLANZA. Praktykę zawodową zdobywałam w szkole podstawowej oraz Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Ciągle jednak pragnę pogłębiać swoją wiedzę dzięki uczestnictwu w szkoleniach czy dalszych studiach.

  Karolina o sobie:
  Prywatnie jestem szczęśliwą matką dwuletniego chłopca. Dzięki niemu nauczyłam się być osobą bardziej kreatywną, cierpliwą oraz odpowiedzialną.
  Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Staram się, aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską oraz zrozumieniem, a także rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Szczęście dla wszystkich dzieci, dom pełen miłości, wakacje w Gruzji.

 • Mirosława Stachurska
  Mirosława Stachurska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam szkołę średnią. Staż na stanowisku pomoc nauczyciela odbyłam w Punkcie Przedszkolnym w Grabinie-Zameczku. Jestem szczęśliwą mama dwójki już dorosłych dzieci (Patrycji 25lat i Marka 18lat). Urodziłam się 22 września i miałam takie szczęście, że moje dzieci urodziły się w również 22 września. W pracy z maluszkami przyjemność sprawia mi zabawa z nimi, dużo radości daje mi gdy widzę je szczęśliwe i uśmiechnięte.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  -abym jak najdłużej mogła pracować z dziećmi
  -oby wszyscy byli szczęśliwi
  - zdrowie, zdrowie, zdrowie

 • Monika Szabińska
  Monika Szabińska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia licencjackie - kierunek: Pedagogika, specjalizacja: opiekuńczo-wychowawcza. Od października rozpoczynam studia magisterskie: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym pracuję już od wielu lat pełniąc funkcję opiekuna oraz w starszych grupach nauczyciela wspomagającego. Dwa lata temu odbyłam 3-stopniowe szkolenie dotyczące terapii behawioralnej osób z autyzmem. Było to zmotywowane pracą z dzieckiem ze spektrum zaburzeń autystycznych, chęcią zdobycia informacji by zrozumieć i pomóc.

  O sobie:
  Świat przedszkolaka jest kolorowy, spontaniczny, pełen zabaw i uśmiechu. Praca z dziećmi inspiruje mnie do poszerzania wiedzy, by móc wspierać je każdego dnia w zdobywaniu świata, pokonywaniu przeszkód w dążeniu do celu, by móc odpowiedzieć na trudne pytania. Nie wyobrażam sobie bym mogła wykonywać inną pracę. Ta daje mi dużo satysfakcji w szczególności kiedy widzę uśmiech dziecka.