Ta strona używa ciasteczek (cookies) OK Więcej informacji...

AKTUALNOŚCI

05.04.2019

Informujemy, że Przedszkole "Nad Rzeczką" nie bierze udziału w strajku nauczycieli.

16.08.2017

Uwaga!!!
Czas wakacji okazał się dla mieszkańców Borów Tucholskich wielką tragedią!
Ich domy zostały zniszczone przez nawałnicę. Wielu z nich straciło dach nad głową, miejsca pracy...

16.08.2017

Wszystkie dzieci przyjęte do naszej placówki na rok szkolny 2017/2017 zapraszamy na dni adaptacyjne!

11.08.2017

Podpisywanie umów na nowy rok szkolny!

Od 17.08.2017 r. zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do naszego przedszkola do podpisywania umów na rok szkolny 2017/2018

13.01.2017

Dnia 18.01.2016r.o godzinie 9:00 dzieci z grupy Wiewiórek, Żuczków, Rybek, Biedronek i Motylków odwiedzi Grupa Animacyjna „Złota Rybka” ze spektaklem „O Bałwanku Psotniku”

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!

Jesteśmy kreatywną i wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną Przedszkola i Żłobka nad Rzeczką. Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem wdrażamy najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Większość z nas kształci się nadal, regularnie uczestniczy w dodatkowych formach doskonalenia, kursach, warsztatach, podejmuje studia podyplomowe, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w pracy z dziećmi, stymulować wszystkie sfery ich osobowości oraz dbać o harmonijny rozwój. Wśród nas znajdują się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy maluszków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 • Wicedyrektor ds. organizacyjnych - Monika Szewczyk
  Monika Szewczyk

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tam też miałam okazję poznać od strony teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej, pracę z dzieckiem w normie rozwojowej oraz z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcie studiów odbyłam praktyki zawodowe w szkołach podstawowych w klasach I-III, w szkole integracyjnej oraz w świetlicy socjoterapeutycznej . Szczególne miejsce w moim sercu zajęły praktyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. UNICEF w Słupsku. Nauczyły mnie one dużej cierpliwości i miłości dla dzieci, które powszechnie uznawane są za „trudne” oraz umożliwiły poznanie najnowszych metod pracy z dziećmi autystycznymi oraz dziećmi z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym. To właśnie one do końca przekonały mnie co do słuszności wyboru mojej ścieżki zawodowej i pogłębianiu wiedzy na kierunku pedagogika specjalna (specjalność wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością), gdzie zdobyłam tytuł magistra. Aby czas spędzony w przedszkolu był dla dzieci atrakcyjny ukończyłam kurs animatora zabaw dziecięcych. Swoja wiedze pragnę pogłębiać poprzez uczestnictwo w szkoleniach, studiach podyplomowych oraz poprzez studiowanie literatury branżowej.

  Monika o sobie:
  „Choć wyrosłam na dużą dziewczynkę", to cały czas drzemie we mnie wewnętrzne dziecko. Uwielbiam brudzić się farbami, skakać po kałużach, biegać boso po trawie… mam nadzieje że nasze maluszki odnajdą we mnie nie tylko swego opiekuna, ale także kompana do wspólnej zabawy. To właśnie praca z dziećmi jest spełnieniem moich dziecięcych marzeń. Sprawia mi ona wiele satysfakcji – wynagradzana jest tak na prawdę każdego dnia milionami uśmiechów naszych maluszków. „Nad Rzeczką” codziennie dzieje się coś nowego. Nowy dzień niesie za sobą nową przygodę, zarówno dla mnie jak i naszych wychowanków. Na dzień dzisiejszy obiecać mogę, iż włożę całe swoje serce w to, aby nasze maluszki „Nadrzeczkowy Świat” postrzegały jako miejsce pełne miłości, uśmiechu i bezpieczeństwa.”

 • Wicedyrektor ds. pedagogicznych - Karolina Girsztoft
  Karolina Girsztoft

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam studia licencjackie na kierunku wczesna edukacja z językiem angielskim. Poza tym rozpoczęłam studia magisterskie z pedagogiki specjalnej o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością. Po ukończeniu studiów pracowałam jako wychowawca w jednym z gdańskich przedszkoli. Od wielu lat jestem wolontariuszką podczas różnego rodzaju turnusów rehabilitacyjnych, zawodów i konferencji dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego biorę udział w programie „Starszy brat – starsza siostra”, gdzie jestem „siostrą” niepełnosprawnego Jarka.

  Karolina o sobie:
  Najbardziej w pracy z dziećmi lubię spontaniczność i radość, którą maluchy się z nami dzielą. Cieszę się z tego, że każdego dnia mogę wcielić się w zupełnie inną rolę, zachęcając do zabawy nasze przedszkolaki. Dzieci usłyszą ode mnie wiele piosenek, nauczą się mnóstwa wierszyków, zarówno po polsku jak i angielsku. Postaram się, aby każdy dzień spędzony pod moją opieką był dla Państwa dzieci wielką przygodą. A po pracy… lubię aktywnie spędzać czas- jeździć na rowerze i na rolkach, zimą na snowboardzie. Uwielbiam czytać książki, podobno całkiem nieźle gotuję.

 • Iwona Pyć
  Iwona Pyć

  Wykształcenie/doświadczenie:
  estem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na wydziale Teologii. O wyborze kierunku zadecydowała pasja oraz ciekawość świata i człowieka. Czas spędzony na studiach przybliżył mi wiele zagadnień związanych z chrześcijaństwem, które zawsze były w polu moich zainteresowań. Zajęcia z filozofii i psychologii wzbogaciły moją wiedzę na temat człowieka i wszelkich sfer jego życia. To one nauczyły mnie szacunku do każdego człowieka, ukazując jego niezwykłą wartość i niepowtarzalność. Dzięki przygotowaniu pedagogicznemu, a także ukończonemu kursowi dla wychowawców kolonijnych mogłam zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi, wyjeżdżając wielokrotnie na kolonie dla nich organizowane. Czas z nimi spędzony nauczył mnie odpowiedzialności, poświęcenia oraz patrzenia na świat oczami dziecka, czym staram się kierować na co dzień.

  Iwona o sobie:
  Każdy dzień spędzony z dziećmi jest dla mnie wyjątkowy. Świat dzieci jest pełen rozbrajającej szczerości, autentycznego uśmiechu i stale zaskakującej wyobraźni. Swoim pogodnym usposobieniem staram się sprawiać, aby chwile każdej z naszych Pszczółek i Rybek były radosne i szczęśliwe. Z ogromną cierpliwością i zaangażowaniem towarzyszę im w ich rozwoju, rozumieniu świata i odkrywaniu pasji.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Dom z widokiem na morze, bezchmurne niebo i szczęście bez miary.

 • Agata Kozłowska
  Agata Kozłowska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Jestem absolwentką studiów wyższych na wydziale fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Posiadam kilkuletni staż w pracy zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi, prywatnie jestem mamą 3 letniej Julii i 1,5 rocznej Alicji.

  Karolina o sobie:
  Jestem osobą pogodną, wrażliwą na dobro dzieci, cechy te pozwalają mi szybko zjednać sobie sympatie i zaufanie dziecka. Ciągle drzemie we mnie niespożyty instynkt macierzyńki, który mogę uwalniać w pracy z najmłodszymi. Uśmiech i zadowolenie maluszka o wszystkim mówi oraz potrafi wszystko wynagrodzić, daje mi uczucie spełnienia i radość z pracy. Ważne dla mnie jest, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie, otoczone troskliwą opieką.W każdym z dzieci staram się dostrzec indywidualne cechy osobowości , różnorodne zainteresowania, które wspólnie będziemy rozwijać i poszerzać poprzez zabawy ruchowe. Ponadto bardzo lubię śpiewać najmłodszym, czytać i opowiadać bajeczki. Śpiew i taniec wypełniać będzie nam cały dzień.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Nieustający uśmiech na twarzy dzieci, zdrowie, stabilna przyszłość.

 • Aleksandra Bagińska
  Aleksandra Bagińska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Jestem studentką Pedagogiki na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej . Odbywałam praktyki w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Gdańsku , gdzie pomagałam w opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi. Mam ponad roczną praktykę w pracy z dziećmi przedszkolnymi.

  Ola o sobie:
  Praca z dziećmi jest moją wielką pasją , a ich uśmiechnięte buzie największą nagrodą. Jestem osobą optymistyczną i żywiołową , z radością witam każdy dzień , a swoją dobrą energię staram się przenosić do pracy i zabawy z dziećmi. Prywatnie jestem mamą dwunastoletniej Zuzi i pięcioletniego Frania.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Dużo zdrowia , uśmiechu na każdy dzień i podróż dookoła świata ;)

 • Mariia Poliakova
  Mariia Poliakova

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Urodziłam się i wychowałam na Ukrainie. Tam też rozpoczęłam swoją pedagogiczną edukację, umożliwiającą mi pracę w szkolnictwie. Zdobyłam 3-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jako wychowawca i opiekun, a także jako nauczyciel języka angielskiego (poziom potwierdzony testem International English Language Testing System, British Council). Obecnie jestem studentką Szkoły Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”.

  Mariia o sobie:
  Dla mnie każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Każde bowiem z nich posiada odrębną osobowość, która wymaga indywidualnego podejścia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, a także prowadzeniu ciekawych zajęć staram się wydobywać z nich to, co najlepsze. Dodając im odwagi pozwalam rozwijać drzemiące w nich potencjały i zdolności.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  Pokój na świecie. Kąpiele w oceanie. Pies rasy Golden Retriever.

 • Dorota Kowalska
  Dorota Kowalska

  Wykształcenie/doświadczenie:
  Ukończyłam Kurs Opiekuna Dziecięcego w żłobku i w klubie malucha do lat 3 w Gdańsku. Moją praktykę na stanowisku opiekunka stanowi przepracowanych 900 godzin w dwóch żłobkach w tym rok na samodzielnym stanowisku opiekując się małymi maluszkami. Wychowuję także dwójkę dzieci dlatego wiem, że dzieciom trzeba pomagać i zawsze mieć chęci i czas aby je zrozumieć, wysłuchać. Bo nie ma innego sposobu na to, by zrozumieć dziecko jak samemu zamienić się w dziecko. Oprócz tego mam 5 letnie doświadczenie w indywidualnej opiece nad dziećmi.

  Dorota o sobie:
  Jestem odpowiedzialna, pomysłową, przyjazną i bardzo wesołą Ciocią-Dorocią, która zawsze z uśmiechem na twarzy wita każdy dzień. Zawsze noszę przy sobie w kieszeni dobry humor i pozytywną, spokojną serdeczną aurę, którą przekazuje z wielkim oddaniem i zaangażowaniem. Mam głowę pełną niekończących się pomysłów na zabawy z dziećmi, rymowanki, wierszyki logopedyczne, gimnastykę paluszków, śpiewanie piosenek z elementami pokazywanymi i naśladowczymi. Potrafię też wykonać wiele ciekawych rzeczy aby zrobić coś z niczego z różnych materiałów biurowych, florystycznych i pasmanteryjnych. Uwielbiam pływać, jeździć na rowerze i rolkach a czasami nawet jeżdżę na hulajnodze z moimi dziećmi. Sprawia mi ogromną przyjemność pisanie wierszy, bajek. Lubię też rysować, szkicować, malować, rzeźbić i modelować z gliny, masy solnej i plasteliny.

  Trzy marzenia do Złotej Rybki:
  * Aby każdy z nas był serdecznym człowiekiem w sercu nosił dobroć, życzliwość i zawsze chciał czynić dobre uczynki i umiał dzielić się z drugim człowiekiem tym czym może.
  * Zbudować wspólnie z rodziną dwupiętrowy domek na drzewie i zaprojektować kwiatowy ogród.
  * Magiczne schody ,które będą prowadzić na kryty basen ze zjeżdżalnią przez które będzie widać słoneczny, tęczowy taras na którym będą rosły przepiękne storczyki, magnolie, maki chabry i niezapominajki. A wieczorem codziennie chciałabym oglądać z rodziną zachód słońca.