Ta strona używa ciasteczek (cookies) OK Więcej informacji...

AKTUALNOŚCI

05.04.2019

Informujemy, że Przedszkole "Nad Rzeczką" nie bierze udziału w strajku nauczycieli.

16.08.2017

Uwaga!!!
Czas wakacji okazał się dla mieszkańców Borów Tucholskich wielką tragedią!
Ich domy zostały zniszczone przez nawałnicę. Wielu z nich straciło dach nad głową, miejsca pracy...

16.08.2017

Wszystkie dzieci przyjęte do naszej placówki na rok szkolny 2017/2017 zapraszamy na dni adaptacyjne!

11.08.2017

Podpisywanie umów na nowy rok szkolny!

Od 17.08.2017 r. zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do naszego przedszkola do podpisywania umów na rok szkolny 2017/2018

13.01.2017

Dnia 18.01.2016r.o godzinie 9:00 dzieci z grupy Wiewiórek, Żuczków, Rybek, Biedronek i Motylków odwiedzi Grupa Animacyjna „Złota Rybka” ze spektaklem „O Bałwanku Psotniku”

W co się bawimy?

ZABAWY MANIPULACYJNE - w rozwoju dziecka zabawy manipulacyjne występują najwcześniej. Są one ważnym czynnikiem rozwoju umysłowego dziecka. Mają na celu uczenie sprawności manualnej, kształtują i rozwijają wyobraźnię, wspomagają koordynację ruchową, uczą kreatywnego myślenia. Dlatego codziennie budujemy z klocków, ustawiamy piramidy, nakładamy elementy na piramidę, układamy pierwsze puzzle i drewniane układanki.

ZABAWY RUCHOWE – są to zabawy nastawione na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej dziecka, koordynacji ruchowej oraz prawidłowej postawy ciała. Skakanie, turlanie się po dywanie, przechodzenie przez tory przeszkód, tunele oraz naśladowanie konkretnych ruchów wykonywanych przez Panią nauczycielkę sprawiają, że nasze maluchy szybko pokonują nowe, ruchowe trudności.

ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU - są najważniejszym i najradośniejszym ·elementem naszego planu dnia. Do dyspozycji posiadamy kolorowy plac zabaw z piaskownicami, zjeżdżalniami i huśtawką, gdzie dzieci czują się jak w raju. Czasami wychodzimy również na krótkie spacerki poza teren żłobka. Po zabawie na świeżym powietrzu, nasze maluszki pięknie zajadają obiadek i udają się na zasłużoną drzemkę.

BAJKOTERAPIA – to mówiąc najprościej – terapia przez bajki. Chyba wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, ale przede wszystkim jest to doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń!

PROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA - zabawy i ćwiczenia logopedyczne wspierają prawidłowy rozwój mowy dzieci. Prowadzone przez naszą nauczycielkę ćwiczenia uczą dzieci prawidłowego oddychania, regulowania siły wydechu, usprawniając aparat artykulacyjny. Zabawy logopedyczne z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy, np. kolorowych piórek, słomek czy balonów, są stałym elementem nauki w grupie żłobkowej.

MUZYKOTERAPIA - dzieci, które od najwcześniejszych lat maja okazję do słuchania różnorodnej muzyki, staja się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym, ale również emocjonalnym, plastycznym i społecznym. Poprzez muzykę dziecko kształci swoje zdolności i zainteresowania, uczy się prostych operacji myślowych, co w rezultacie daje trwały efekt poznawczy i rozwojowy. Dlatego przy codziennych zabawach towarzyszy nam różnorodna muzyka z użyciem prostych instrumentów muzycznych.